Dit onderdeel wordt maandelijks aangevuld bij het verschijnen van het nieuwe NTvDV-nummer.
Indien je een specifiek artikel zoekt dat niet online beschikbaar is, kan je contact opnemen met secretariaat@nvdv.nl.
- Kennisagenda
- NTvDV
- Zoek een artikel
- Actuele projecten
Zoek een artikel
De Refined-Hurley-classificatie herzien met geactualiseerd behandelalgoritme
Romy Toxopeus, Hessel van der Zee, Ineke Terra-Janse, Janine Dickinson-Blok en Barbara Horváth
Hidradenitis suppurativa (HS) is een chronische, immuungemedieerde auto-inflammatoire huidaandoening van de intertrigineuze huid, gekenmerkt door recidiverende pijnlijke noduli en abcessen die kunnen leiden tot tunnel- en littekenvorming.
De vijfde geschiedenisdag van de NVDV
Auguste Glastra
Het was een prachtige zonnige dinsdag op 14 april 2026 in het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem.
Gedicht - De huid heeft een geheugen
Raymond Tilma
Tijdens de Dermatologendagen droeg Raymond Tilma, stadsdichter van Leiden, een gedicht voor dat hij speciaal voor deze dag had geschreven.
IL-23-remmers bij therapieresistente psoriasis: Een ‘real-world’ studie
H. Jorn Bovenschen
Bij langdurig therapieresistente psoriasis na falen van eerdere biologicals is verdere behandeling uitdagend — onze real-world data tonen aan dat selectieve IL-23-remming ook in deze populatie indrukwekkende en langdurige resultaten kan bereiken.
Nieuwe richtlijnmodules Leefstijl bij psoriasis en eczeem
Rosalie Slegers, Sandrine de Winter, Annemie Galimont
Een nieuwe richtlijn over leefstijl bij psoriasis en eczeem is ontwikkeld door de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie (NVDV).
Primair cutaan CD8+ acraal T-cellymfoproliferatieve aandoening: een casus met langdurig beloop
Marie Chevalier Florquin, Patty Jansen, Maarten Vermeer
Primair cutaan CD8+ acraal lymfoproliferatieve aandoening (PCA-LPD) is een zeldzame variant van cutane T-cellymfomen, gekenmerkt door atypische CD8+ T cellen met een voorkeur voor acrale lokalisaties.
Proefschrift - Learning from law cases Exploring regulations on residents’ (un)professional performance in postgraduate medical education
Judith Godschalx-Dekker
Op 8 april 2026 verdedigde Judith Godschalx haar proefschrift getiteld Learning from law cases: exploring regulations on residents’ (un)professional performance in postgraduate medical education aan de Universiteit Maastricht.
Richtlijn Congenitale melanocytaire naevi (CMN) 2025 (samenvatting)
Tessa Teunissen, Suzanne Pasmans
De richtlijn congenitale melanocytaire naevi (CMN) is in 2024–2025 modulair herzien door de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie (NVDV).
Topicale statines voor de behandeling van porokeratosen
Chiel Ebbelaar
Porokeratosen zijn therapeutisch uitdagende dermatosen die gepaard kunnen gaan met jeuk en vaak een grote psychosociale impact hebben.
Basaalcelcarcinoom in het anogenitale gebied: een ongebruikelijke lokalisatie van een alledaagse aandoening
Maureen Jonker
Basaalcelcarcinoom (BCC) is de meest voorkomende vorm van non-melanoma huidkanker met een incidentie in Nederland van zo’n 50.000 nieuwe diagnoses per jaar.
De kloof overbruggen
Daniëlle van Reijn, Lotte van Lee
Een chronische anale fissuur is een pijnlijke anorectale, veelvoorkomende aandoening die veel invloed heeft op kwaliteit van leven.
De vulva in de kunst
Hester Vermaat, Marc van Beurden
L’Origine du monde: In de huidige digitale context zou een dergelijke expliciete representatie op veel online platforms vermoedelijk worden geblokkeerd of geblurd.
Dosisreductie van biologics bij psoriasis: de rol van het GIDS-programma in de implementatie binnen Nederlandse Universitaire Medische Centra
Liana Barenbrug, Elise Avenarius, Irene Scholl, Phyllis Spuls, Martijn van Doorn, Ly Nguyen, Paula van Lümig, Nienke Veldhuis, Inge Haeck, Barbara Horváth, Juul van den Reek, Elke de Jong
Biologics zijn effectieve maar kostbare medicijnen voor de behandeling van psoriasis.
Een hardnekkig perianaal probleem
Jacco de Pooter
Een patiënt met HIV heeft persisterende anale klachten, waarbij er zorgen bestaan over het ontwikkelen van een anuscarcinoom
Deze casus gaat over een 66-jarige man die een HIV-infectie heeft sinds 2007. Zijn antiretrovirale behandeling bestaat momenteel uit Emtricitabine/tenofoviralaf.
Een zeldzaam samenspel: lichen sclerosus (LS) en cutane Crohn in de anogenitale regio
Kiki Wigny
Het overlapsyndroom van lichen sclerosus (LS) en cutane Crohn in de anogenitale regio werd niet eerder beschreven.
Herziening richtlijn mpox: samenvatting
Rosalie Slegers, Henry de Vries
De richtlijn Seksueel Overdraagbare Aandoeningen, module mpox is in 2025-2026 herzien door de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie (NVDV).
Nieuwe werkwijze Stichting Fonds Onderzoek Huidziekten: eerste ervaringen en gehonoreerde projecten
Thomas Rustemeyer, Nicole Kelleners-Smeets, Manon Zweers, Franc Korsten, Ineke Terra-Janse
De Stichting Fonds Onderzoek Huidziekten (SFOH) financiert dermatologisch onderzoek — maar doet ze dat ook op de plekken waar het er het meest toe doet?
Perianaal lijden als eerste uiting van de ziekte van Crohn
Evelien Roekevisch
Een patiënte met een ogenschijnlijk lokaal perianaal probleem ontwikkelde uiteindelijk de ziekte van Crohn (ZvC).
Schaamlippen: een schaamteloze benaming van het vrouwelijk genitaal
Maureen Jonker
Taal is net zo levend als we zelf zijn.
Seksuele gezondheid: een interview met Hans-Erik Nobel
Hester Vermaat, Thijs Siegenbeek van Heukelom
Hans-Erik Nobel is een ervaren zorgprofessional en werkt als verpleegkundig consulent hiv bij de DC Klinieken in Amsterdam.